Wielki sukces Wydziału Farmaceutycznego w konkursach OPUS i PRELUDIUM!

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki 23. edycji konkursu OPUS – adresowanego do wszystkich naukowców i PRELUDIUM 21 – skierowanego do osób rozpoczynających karierę naukową.

Badacze z Wydziału Farmaceutycznego zdobyli finansowanie w wysokości ponad 3 mln złotych.

Finansowanie na realizację grantu OPUS 23 otrzymał prof. dr hab. Krzysztof Kamiński z Katedry Chemii  Farmaceutycznej – Nowe pozytywnie allosteryczne modulatory transportera EAAT2 dla glutaminianu jako kandydaci do terapii chorób neurologicznych i psychiatrycznych (2 884 054 PLN)

Serdecznie gratulujemy Laureatom i życzymy sukcesów w realizacji przyznanych grantów!