- Średnia ocen nie niższa niż 3,25 – 4 pkt.
Dla studentów planujących realizację stażu badawczego średnia ocen za dotychczasowy okres studiów, z uwzględnieniem ocen z ewentualnych egzaminów poprawkowych oraz z przedmiotów kończących się „zaliczeniem z oceną”
- Średnia ocen nie niższa niż 4,0 – 4 pkt.
Dla studentów planujących realizację kursów w uczelni zagranicznej średnia ocen za dotychczasowy okres studiów, z uwzględnieniem ocen z ewentualnych egzaminów poprawkowych oraz z przedmiotów kończących się „zaliczeniem z oceną”
- Aktywność naukowa i społeczna – 6 pkt.
Udział w kołach naukowych, udział w konferencjach, opublikowane prace naukowe
- kserokopie publikacji; niezależnie od ilości – 1 pkt.
- kserokopie prac nagrodzonych na sympozjach, kongresach naukowych, konferencjach lub konkursach naukowych (międzynarodowe, krajowe, uczelniane); niezależnie od ilości i szczebla – 1 pkt.
- potwierdzony czynny udział w konferencjach i sympozjach naukowych (międzynarodowych, krajowych, uczelnianych); niezależnie od ilości – 1 pkt.
- działalność w kole naukowym (minimum 1 rok; wymagane potwierdzenie przez opiekuna) – 1 pkt.
- działalność na rzecz społeczności akademickiej lub inna – 2 pkt.
Dokumenty wymagane na etapie rejestracji w systemie USOSWeb
- List motywacyjny w języku polskim i języku obcym (wyjaśnienie czym kandydat planuje się zajmować realizując projekt badawczy/staż; lub wyjaśnienie jakie przedmioty planuje realizować w uczelni zagranicznej)
- CV obejmujące m.in. zainteresowania naukowe, osiągnięcia (udział w konferencjach naukowych, publikacje), działalność w Kole Naukowym, Samorządzie Studenckim, ESN, stowarzyszeniach, działalność non-profit, społeczna, charytatywna
- Kierunek wyjazdu w ramach stypendium Erasmus+ (trzy wybrane jednostki zagraniczne)
- Deklaracja o znajomości języków obcych
- Deklaracja o odbyciu staży zagranicznych
- Informacja o wynikach egzaminów związanych z planowanym wyjazdem
Dokumenty wymagane do dostarczenia w formie papierowej
(do złożenia w Dziekanacie):
- List motywacyjny w języku polskim i języku obcym (wyjaśnienie czym kandydat planuje się zajmować realizując projekt badawczy/staż; lub wyjaśnienie jakie przedmioty planuje realizować w uczelni zagranicznej)
- CV obejmujące m.in. zainteresowania naukowe, osiągnięcia (udział w konferencjach naukowych, publikacje), działalność w Kole Naukowym, Samorządzie Studenckim, ESN, stowarzyszeniach, działalność no profit, społeczna, charytatywna (wymagane zaświadczenia)
- Potwierdzenie znajomości języka wykładowego i/lub języka angielskiego (na poziomie minimum B2),
- Potwierdzenie znajomości języka wykładowego uczelni zagranicznej na poziomie minimum B2 dla studentów planujących realizację kursów w uczelniach zagranicznych,
- Oświadczenie o dotychczasowym uczestnictwie w programie Erasmus+.
Zasady tworzenia list głównych i rezerwowych
Student maksymalnie może uzyskać 10 punktów. W przypadku, gdy dwie (lub więcej) osób będzie miało identyczną ilość punktów, o kolejności decyduje wyższa średnia ocen.
W przypadku, gdy średnia z egzaminów będzie identyczna, decydują kryteria dodatkowe (pkt. 3) i ostatecznie Komisja Kwalifikacyjna.