Komunikat 1

Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych

„W kręgu myśli Paracelsusa – historia i współczesność. W 475 rocznicę śmierci”

Czas i miejsce: 21.05.2016 Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum
ul. Medyczna 9 , Kraków

Toksykologiczne Koło Naukowe działające przy Katedrze i Zakładzie Toksykologii UJCM ma przyjemność zaprosić na konferencję naukową organizowaną z okazji 475 rocznicy śmierci Paracelsusa. Konferencja obejmować będzie trzy sesje tematyczne:
1. Rys historyczny oraz ogólne pojęcia do koncepcji Paracelsusa
2. Szeroko pojęte ujęcie koncepcji Paracelsusa we współczesnych badaniach
3. „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną” – prace przeglądowe na temat zależności dawka/efekt

Chętnych do wzięcia czynnego udziału w którymkolwiek z trzech wyżej wymienionych paneli prosimy o przesłanie do 15.04.2016 abstraktu na adres mailowy kolotoksykologiicmuj@gmail.com Obowiązuje abstrakt w języku polskim, zawierający maksymalnie dwa tysiące znaków. Akceptowane są prace przeglądowe oraz oryginalne w języku polskim w postaci prezentacji ustnej trwającej do 15 minut.

Wstęp wolny. Za czynny udział w konferencji można uzyskać 2 punkty do średniej ocen.

Komunikat 2

Termin nadsyłania abstraktów został przedłużony do dnia 30.04.2016.

Wzór abstraktu

Komunikat 3

Poniżej zamieszczono ramowy program konferencji.

Z radością informujemy również, że swoją obecność na konferencji potwierdził Pan Prof. Janusz Skalski, który w krótkim wystąpieniu zaprezentuje wybrane eksponaty ze swej unikalnej kolekcji starodruków medycznych, w tym dzieła Parcelsusa i pierwszy polski podręcznik toksykologii autorstwa Alberta (Wojciecha) Szeligi.