Nagroda główna naszego zespołu w Ogólnopolskim Konkursie Student-Wynalazca

Rozstrzygnięto XIV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca organizowanego od 2010 roku przez Politechnikę Świętokrzyską.

Miło nam poinformować że zespół kierowany przez prof. dr hab. Krzysztofa Kamińskiego z Katedry Chemii Farmaceutycznej Wydziału Farmaceutycznego UJ-CM w składzie: Marcin Jakubiec, prof. dr hab. Krzysztof Kamiński, dr Michał Abram, dr hab. Anna Rapacz, dr Szczepan Mogilski, dr hab. Gniewomir Latacz, prof. dr hab. Marta Struga zdobył nagrodę główną ! Warto podkreślić że nasz zespół stanął w szranki i wygrał z innymi 122 projektami.

Wynalazek ujawnia grupę związków organicznych o budowie aminokwasowej i silnych właściwościach przeciwdrgawkowych, przeciwbólowych, przeciwdepresyjnych, przeciwlękowych i neuroprotekcyjnych, charakteryzujących się jednocześnie nowatorskim mechanizmem działania oraz ponadprzeciętnie wysokim marginesem bezpieczeństwa (w badaniach in vitroin vivo). Związek wiodący znajduje się aktualnie w zaawansowanej fazie badań przedklinicznych.

Marcin Jakubiec przy plakacie Konkursu Student-Wynalazca

Nagrodą główną jest prezentacja i promocja rozwiązań Laureatów podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie w 2024.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!