Wielki sukces Wydziału Farmaceutycznego w konkursach OPUS, PRELUDIUM i MINIATURA!

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki 21. edycji konkursu OPUS – adresowanego do wszystkich naukowców, PRELUDIUM – skierowanego do osób rozpoczynających karierę naukową i MINIATURA – wspierających działanie naukowe służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego.

Badacze z Wydziału Farmaceutycznego zdobyli finansowanie w wysokości blisko 5,4 mln złotych.

Finansowanie na realizację grantu OPUS 21 otrzymali Naukowcy z Katedry Chemii Farmaceutycznej:

Finansowanie na realizację grantu PRELUDIUM 20 otrzymało 2 Doktorantów naszego Wydziału:

z Katedry Chemii Farmaceutycznej:

z Zakładu Diagnostyki Medycznej:

Finansowanie na realizację grantu MINIATURA 5 otrzymali Naukowcy z naszego Wydziału:

z Katedry Farmakodynamiki:

• dr Klaudia Lustyk – Ocena aktywności prokognitywnej związku HBK-10, antagonisty receptorów 5HT1A oraz D2 o działaniu przeciwdepresyjnym (49 995 PLN)
      • dr hab. Anna Rapacz – Aktywność przeciwdrgawkowa nowych pochodnych pirolidyno-2,5-dionu (35 213 PLN)

z Katedry Chemii Organicznej:

• dr Vittorio Canale – Poszukiwanie sond molekularnych o cechach odwrotnych agonistów zależnego od receptora 5-HT6 szlaku kinazy Cdk5 (49 940 PLN)

z Zakładu Analityki Biochemicznej:

• dr Jagoda Drąg – Udział kaweoliny-1 w patomechanizmie diabetogennego działania statyn (46 970 PLN)
        •

z Zakładu Farmacji Klinicznej:

• dr hab. Magdalena Jastrzębska-Więsek – Nowy kierunek poszukiwania leków o szybkim początku działania w depresji – walidacja modelu choroby indukowanego przewlekłym podaniem kortykosteronu u szczurów z zastosowaniem funkcjonalnie selektywnego agonisty (biased agonist) receptorów 5-HT1A (46 013 PLN)
        •
      • dr hab. Anna Partyka – Analiza znaczenia płci w aktywności antagonisty receptorów 5-HT6 wobec zaburzeń metabolicznych indukowanych olanzapiną u szczurów (46 174 PLN)
        •

Serdecznie gratulujemy Laureatom i życzymy sukcesów w realizacji przyznanych grantów!