UJ liderem w pozyskiwaniu grantów NCN w dyscyplinie nauk farmaceutycznych!

Narodowe Centrum Nauki, 11 lipca 2022 roku opublikowało statystyki „Wnioskodawcy w konkursach NCN rozstrzygniętych w latach 2011-2021”, prezentujące aktywność grantową w poszczególnych dyscyplinach naukowych.

Miło nam poinformować, że Uniwersytet Jagielloński w latach 2011-2021 okazał się być najaktywniejszym i najskuteczniejszym uniwersytetem w pozyskiwaniu grantów NCN, w dyscyplinie nauk farmaceutycznych, zdecydowanie dystansując konkurentów. W tym czasie, naukowcy UJ złożyli 475 wniosków grantowych, z których 131 otrzymało finansowanie opiewające na kwotę blisko 89 milionów złotych!

Naszym naukowcom serdecznie gratulujemy, życzymy samych sukcesów podczas realizowania grantów i czekamy na kolejne nowatorskie aplikacje!

Link do Statystyki NCN