Profesor Jacek Sapa uhonorowany tytułem Ambasadora Farmacji

Prof. dr hab. Jacek Sapa, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego UJ CM dołączył do grona osób uhonorowanych tytułem i medalem Ambasadora Farmacji. Medal – Ambasador Farmacji ustanowiony przez Wydawcę i Redakcję „Czasopisma Aptekarskiego” jest jednym z najwyższych w środowisku farmaceutycznym odznaczeń o charakterze międzynarodowym, symbolem integracji polskiego aptekarstwa i farmacji z aptekarstwem i farmacją poszczególnych krajów Unii Europejskiej. Medale przyznawane są wybitnym osobistościom w Europie i na świecie oraz firmom polskim i zagranicznym za szczególne osiągnięcia naukowe, inicjatywy i przedsięwzięcia służące współpracy polskiego środowiska aptekarskiego z producentami farmaceutycznymi i dystrybutorami produktów leczniczych oraz farmaceutycznymi organizacjami i stowarzyszeniami naukowymi, samorządowymi i gospodarczymi Europy.

W latach 2007-2021 honorowy tytuł AMBASADORA FARMACJI przyznano 77 osobom. Wśród osób wyróżnionych w poprzednich latach znajdują się profesorowe farmacji Wydziału Farmaceutycznego UJ CM: prof. Barbara Filipek, prof. Jan Krzek, prof. Maciej Pawłowski oraz prof. Joanna Szymura-Oleksiak