Innowacje i współpraca: Projekt naukowców z Wydziału Farmaceutycznego uzyskuje finansowanie w ramach akcji Erasmus+ Cooperation Partnership

Mamy przyjemność ogłosić, że dr hab. Karolina Pytka, prof. UJ wraz z dr Klaudią Lustyk, na co dzień pracujące w Katedrze Farmakodynamiki kierowanej przez prof. dr. hab. Jacka Sapę, uzyskały finansowanie z funduszy UE w wysokości 250 000 € w ramach programu Erasmus+ Cooperation Partnership!

Projekt badawczo-dydaktyczny o akronimie „Braining” ma ambitny cel – wyposażenie edukatorów i studentów w najnowszą wiedzę na temat zaawansowanych metod badawczych wykorzystywanych w poszukiwaniu nowych leków działających na ośrodkowy układ nerwowy oraz rozwijanie praktycznych umiejętności w tej dziedzinie. Wsparcie dla zintegrowanych systemów szkolnictwa wyższego oraz promowanie innowacyjnych praktyk nauczania poprzez współpracę z zagranicznymi uniwersytetami i ośrodkami badawczymi to jedne z kluczowych założeń projektu.

Projekt będzie realizowany wraz z czołowymi europejskimi instytucjami naukowymi z Francji, Portugalii oraz Hiszpanii, w tym Narodowym Instytutem Zdrowia i Badań Medycznych INSERM w Paryżu, Hospital del Mar Medycznym Instytutem Badawczym IMIM w Barcelonie, Uniwersytetem Lizbońskim oraz Uniwersytetem w Salamance. Innowacyjność, interdyscyplinarność i międzynarodowość projektu oraz jego pionierskie podejście do badań przedklinicznych uplasowały go na bardzo wysokim II miejscu w rankingu pośród licznych polskich uczelni.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej!

dr hab. Karolina Pytka, prof. UJ  dr Klaudia Lustyk