Małocząsteczkowe związki nadzieją na skuteczniejszą terapię wybranych chorób neurologicznych i neurodegeneracyjnych

W rezultacie multidyscyplinarnych badań prowadzonych na Wydziale Farmaceutycznym UJ CM, Wydziale Farmaceutycznym i Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w NIH National Institute of Neurological Disorders and Stroke (USA), zespół naukowców prowadzony przez dr hab. Krzysztofa Kamińskiego, prof. UJ doprowadził do komercjalizacji dwóch projektów będących na wczesnym etapie rozwoju przedklinicznego, których celem jest opracowanie nowych cząsteczek skutecznych w terapii chorób neurologicznych oraz schorzeń neurodegeneracyjnych. Licencjobiorcą wynalazków jest amerykańska firma biotechnologiczna o globalnym zasięgu, która skupia się na rozwoju nowych terapii chorób neurologicznych w szczególności o dużej niezaspokojonej potrzebie medycznej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!