W marcu na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego członkowie Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych UJ CM we współpracy z RCKiK organizują akcję „PanDa kropelkę”, mającą na celu promowanie idei krwiodawstwa. Odbędzie się ona 4 marca 2020 roku na terenie 5 jednostek Uniwersytetu Jagiellońskiego. Organizatorami i Wolontariuszami akcji są Studenci.

Pragniemy działać na rzecz świadomości o prawidłowym przygotowaniu się do oddania krwi oraz przekazać rówieśnikom i pracownikom Uniwersytetu, informację o znaczeniu bezcennego daru, jakim jest nasza krew. Dla wielu pacjentów jest ona jedynym ratunkiem z czasie choroby, a w Bankach Krwi wciąż jej brakuje.

Jednym z elementów naszej akcji jest organizacja konkursu w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram), w którym uczestnicy będą mieli za zadanie dalsze promowanie idei krwiodawstwa przez udostępnianie zdjęć i postów do tego zachęcających. Najbardziej kreatywnych chcielibyśmy wyróżnić. Zależy nam na tym, żeby nagrody miały walor edukacyjny, kulturowy, wspierający aktywny tryb życia. Zwracamy się do wielu instytucji/organizacji o wsparcie naszej inicjatywy.

Więcej szczegółów na Facebook’u
Link: https://facebook.com/events/s/panda-kropelke/2602687293183014/?ti=as