W dniach 1-3 października br. odbędzie się kolejna edycja biegu „5 na dobry początek”, z którego po raz 2. dochód będzie przeznaczony na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego wykorzystywanego podczas operacji neurochirurgicznych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie (USD). Zapisy już trwają.

Dzięki ponad 700 zawodnikom, którzy wzięli udział w ubiegłorocznej imprezie, zebrano ponad 21 tys. zł, za które zakupiono sprzęt potrzebny do wykonania zabiegu osteotomii okołopanewkowej metodą Ganza, stosowaną tylko w wybranych ośrodkach w Europie.

W tym roku bieg również będzie miał charakter wirtualny (regulamin). Do udziału zachęcamy wszystkich, którzy – biegnąc lub po prostu spacerując – pokonają dystans 5 km i wyniki prześlą na specjalny panel na stronie datasport.pl.

Organizatorzy, podobnie jak rok temu, planują rywalizację w kilku kategoriach biegowych:

• generalna open kobiet i mężczyzn,
  • student i studentka UJ CM i UJ,
  • pracownicy UJ CM i UJ – kobiety/mężczyźni,
  • farmaceuta/farmaceutka,
  • lekarz/lekarka,
  • diagnosta laboratoryjny/diagnostka laboratoryjna,
  • radca prawny/radczyni prawna,
  • drużyna (5-6 osób).

Nowością są biegi dla dzieci w 5 kategoriach wiekowych, na 5 dystansach:

• do lat 5 – 100 m,
  • w wieku 6-7 lat – 300 m,
  • w wieku 8-10 – 500 m,
  • w wieku 11-13 – 800 m,
  • w wieku 14-16 – 1 km.

Minimalna opłata rejestracyjna wynosi 30 zł (w przypadku płatności dokonanej do 20 września 2021) i 40 zł (w przypadku płatności dokonanej po 20 września 2021). Wszystkie informacje na temat biegu znajdują się na stronie bieg.cm-uj.krakow.pl oraz na Facebooku. Rejestracja odbywa się poprzez serwis datasport.pl.