Troje Profesorów Wydziału Farmaceutycznego UJ CM na prestiżowej liście TOP 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie!

Uniwersytet Stanforda, we współpracy z wydawnictwem Elsevier i przedsiębiorstwem SciTech Strategies, opublikował ranking TOP 2% najlepszych naukowców na świecie. Oceniano w nim całość dorobku naukowego, z uwzględnieniem takich kryteriów jak indeks Hirscha, liczba cytowań, miejsce i rola na liście autorów (pierwsze, ostatnie miejsce).

Na prestiżowej liście TOP 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie znalazło się Troje Profesorów Wydziału Farmaceutycznego UJ CM:

• prof. dr hab. Gabriel Nowak z Katedry Farmakobiologii,
  • prof. dr hab. Anna Wesołowska z Zakładu Farmacji Klinicznej,
  • prof. dr hab. Katarzyna Kieć-Kononowicz z Katedry Technologii i Biotechnologii Środków Leczniczych

Jest to wielki sukces Wydziału, jak i całego Collegium Medicum, z którego na liście znalazło się łącznie 14 naukowców.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!