Ułatwienia dostępu

III miejsce dla studentów UJ CM

W dniach 4–6 maja 2026 roku w Warszawie odbyły się X Ogólnopolskie Symulacje Diagnostyczne.

Reprezentacja Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum zdobyła III miejsce w klasyfikacji końcowej.

 

UJ CM reprezentowali:

Julia Siwak – V rok Analityki Medycznej,

Kateryna Velychko – IV rok Analityki Medycznej,

Konrad Sawicki – IV rok Analityki Medycznej.

 

W trakcie wydarzenia studenci uczestniczyli w konkurencjach z zakresu hematologii, serologii, diagnostyki laboratoryjnej, diagnostyki molekularnej, analityki ogólnej, mikrobiologii i parazytologii. Zadania obejmowały m.in. analizę przypadków klinicznych, interpretację wyników badań laboratoryjnych, ocenę preparatów mikroskopowych oraz pracę z materiałem diagnostycznym.

Serdecznie gratulujemy studentom sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć naukowych.

Przewijanie do góry