Ułatwienia dostępu

Enologia nie zwalnia tempa

W dniu 28 lutego 2026 r. pożegnaliśmy kolejną, XIV już, edycję podyplomowych studiów enologicznych prowadzonych na naszym Wydziale w ramach Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ CM. Na uroczystym rozdaniu świadectw ukończenia studiów obecni byli: Kierownik studiów dr n. farm., inż. Maciej Gawlik oraz przedstawiciel kadry dydaktycznej dr n. farm. Joanna Chłopicka z Zakładu Bromatologii Wydziału Farmaceutycznego UJ CM. Do absolwentów swoje słowo skierował Dziekan Wydziału prof. dr hab. Marcin Kołaczkowski. Gratulując wyników w edukacji enologicznej i dziękując kadrze dydaktycznej, zwrócił uwagę na wciąż istotny problem badawczy tkwiący w potencjale prozdrowotnym składników wina gronowego. Korzystając z pięknej pogody absolwenci uwiecznili swój sukces niezliczoną ilością fotografii przed budynkiem Wydziału, a do historii przejdzie uczestnictwo w kursie Pani Joanny Sowy, Komandor Marynarki Wojennej RP, która na uroczystości wystąpiła w stroju galowym i prezentowała się zjawiskowo.

W tym samym dniu odbyła się uroczysta inauguracja XV-ej, jubileuszowej edycji podyplomowej enologii prowadzonej na Wydziale Farmaceutycznym UJ CM. Studia wchodzą w zakres oferty Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ CM i jak w każdym roku i w tym było dużo więcej kandydatów niż miejsc (35/25). Do tradycji należy już bardzo zróżnicowany profil wykształcenia kandydatów, a w tym roku szczególnie „obrodzili” lekarze. Po wysłuchaniu „Gaudeamus igitur” Kierownik studiów dr n. farm., inż. Maciej Gawlik odczytał krótki adres Dziekana Wydziału prof. dr. hab. Marcina Kołaczkowskiego do nowo przyjętych studentów, w którym znalazły się życzenia sukcesów w poznawaniu tajników wiedzy o winie gronowym, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów prozdrowotnych jego składników. Do zgromadzonych dołączył Kierownik winnicy uniwersyteckiej „Nad Dworskim Potokiem” mgr inż. Adam Kiszka. Nienaganną koordynacją obydwu wspomnianych wydarzeń zajęła się dr Danuta Plichta z Zakładu Dermatologii Doświadczalnej i Kosmetologii, co skutkowało niezakłóconym i planowym przebiegiem obydwu wydarzeń.

 

Wszystkim absolwentom i nowym studentom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Przewijanie do góry